جزوه کامل و خوبی در اختیار هر فرد داده شده که اگر اطلاعات داخل جزوه کامل تر بود بهتر بودد.

اتمام کلاس و شروع کلاس ها به موقع بود.

اطلاعات به خوبی ارائه داده شد اما اگر یک سری داده از ابتدا تا انتها تمامی کارها، پیش پردازش ها و غیره تا مدلسازی روی آن انجام میشد خیلی بهتر بود. البته با توجه به نوع داده ها که بایستی متفاوت باشه و زمان کلاس امکان پذیر نبوده

با توجه به اسم کلاس من در ابتدا فکر می کردم که بیشتر CRM هست و داده کاوی هم دارد. اما بسیار بسیار از کلاس لذت بردم دوست داشتم در رابطه با CRM هم صحبت می شد.

مقاله های فوق العاده خوبی به اشتراک گذاشته شد. ممنون.

اینکه صدای کلاس رکورد میشد بسیار عالی بود که بهتر میشد اگر از نرم افزارهای رکورد صفحه به همراه با صدا استفاده میشد چرا که صدای تنها برای کلاس های نرم افزاری کافی نیست. اما همراهی با صفحه خیلی عالی می شود.

منتظر کلاس های تکمیلی هستم. امیدوارم به موقع از تشکیل کلاس اطلاع پیدا کنم.

در خصوص دوره و تحلیل اطلاعات مشتریان نظرات اینجانب به شرح زیر می باشد:

ابتدا در خصوص استاد خانم دکتر مکارم باید بگویم که ایشان از تسلط مناسبی بر مباحث برخوردار بوده و از همه مهم تر بسیار پیگیر و خوش برخورد بودند و کلاس آموزش را به خوبی مدیریت می کردند و اهتمام ایشان به یادگیری حاضرین بسیار عالی بود.

در خصوص امکانات کلاس و محل برگزاری به جز جلسه اول، سایر جلسات مشکلی نداشت و شرایط مناسب بود.

در خصوص انتقال فایل های جلسات و مستندات دوره نیز استاد محترم بسیار خوب عمل نمودند.

پیشنهادات:

 • برگزاری دوره در کلاس های مجهز به سیستم های روز به همراه نرم افزار Version نهایی
 • برکزاری دوره تکمیلی نرم افزار RapidMiner با حضور استاد مکارم
 • ارائه مثال ها و تمارین و پروژه های انجام شده در پایان برگزاری دوره جهت اینکه دانشجویان با این نمونه ها بیشتر درگیر شوند و …
 • برگزاری کلاس در ساعت ۸ تا ۱۲
 • (یکی از بهترین نکات این کلاس مدت زمان کلاس بود زیرا کلاس های بیش از ۴ ساعت اصلا بازدهی ندارند. )
 • برگزاری دوره های دیگر مانند R و SQL و … توسط خانم مکارم و سایر اساتید
 • برگزاری یک دوره کوتاه مدت به مدت مثلا چند ساعت بعد از اتمام دوره و بعد از گذشت چند هفته برای رفع اشکال و …

من به شخصه از شرکت در کلاس داده کاوی لذت بردم. قبل از هر چیز یک نکته جذابیت زیادی داشت که برند آقای دکتر عبدی و مشتری مداری علمی ایشان را به صورت حضوری تجربه کردم.

و خانم دکتر مکارم علاوه بر دانش بالا و تجربه کاری مفید، بیان و لحن زیبایی دارند که فضای کلاس را دلنشین تر برای شرکت کنندگان کرده است.

با توجه به اینکه مدرس کلاس خانم دکتر ابوالمکارم پروژه های عملی انجام داده بودند کلاس خیلی مفید بود و بسیاری از تجربیات و مشکلات در پاکسازی داده ها و یا استفاده از توابع مطرح شد که بسیار سودمند بود.

دوره خیلی خوبی بود. استاد همدلانه و بسیار پیگیر به سوالات پاسخ می دادند. بعضی اوقات سرعت بیان مباحث خیلی زیاد بود و متوجه روند کار نمی شدم، اما خیلی خوب در ادامه توضیحات را مجدد ارائه می کردند.

 • اگر امکانش باشه دوره های تکمیلی داده کاوی هر چه سریع تر برگزار بشه خیلی عالی هست. در کل کلاس خوب و پرباری بود. با تشکر از خانم دکتر مکارم و سایر دست اندرکاران. لطفا دوره متن کاوی با نرم افزار RapidMiner را هم برگزار کنید. لطفا در دوره های بعدی مشخص باشد که چه مطالبی قرار است آموزش داده شود.
 • زمان برگزاری کلاس مناسب بود. به نظر می آید برای پیش نیاز این دوره، تحلیل و آنالیز داده نیاز باشد همچنین آشنایی بیشتر با مفاهیم. در کل هم نحوه تدریس و هم برگزاری کلاس خوب بود. جهت آموزش پیشنهاد می شود غیر از فایل صوتی کلاس، فایل ویدیویی جهت آموزش های اپراتورها و نرم افزار تهیه شود.
 • پیشنهاد می کنم کلاس در یک بازه زمانی طولانی تر به صورت ۵ جلسه ۴ ساعته برگزار شود. مثال های کاربردی و عملی بیشتری در اختیار قرار گیرد. در سایت کامپیوتر برگزار شود تا نیاز به حمل لپ تاپ نباشد. فضای کلاس از نظر دما و راحتی سرد است.

نظر به برگزاری دوره برای ۲ قشر علاقمندان به یادگیری نرم افزار و محتوی دوره به منظور استفاده در مبانی آکادمیک و یا مباحث کاربردی در صنایع مختلف، پیشنهاد می گردد که دوره در ۲ قالب آموزش برای دانشجویان و کارکنان صنایع ارائه گردد.

پیشنهاد دوم در خصوص برگزاری دوره در نوبت دوم بر اساس اطلاعات هر یک از دانش پذیران در صنعت خود و یا مطالعات خود به صورت کارگاهی یا حتی مشاوره ای محتوی را اخذ نموده و به ایشان ارائه گردد.

از صبر و تسلط استاد این دوره کمال تشگر را دارم.

به استحضار می رساند که این دوره آموزشی باعث افزایش درک و دانش مفهوم داده ها در سازمان و روش های بکارگیری و آنالیز محتوا داشت. خیلی بهتر است که کاربردی تر با موضوعات به روز شرکتی و ارگان ها به عنوان case study مطرح گردد که حس بهتر و باعث افزایش عملکرد می باشد.

طول دوره بهتر است افزایش یابد و از فشردگی ساعات کلاس پرهیز داشت. ساعت و زمان کلاس ها زودتر و در ساعات میانی و ابتدایی روز برگزار گردد.

با تشکر از سرکار خانم ابوالمکارم به خاطر سعه صدر و اخلاق و رفتار خوب و حرفه ای و دانش بالا. و من اله توفیق.

حسن تو همیشه در فزون باد… عالی بود و مفید. بی نهایت سپاسگزارم. خسته نباشید و به امید دیدار

– کیفیت جزوه خیلی خوب بود. فقط یک فهرست کم دارد. لطفا فهرست را هم اضافه کنید.

۲- تمرینات مربوط به هر جلسه، در اولین جلسه به صورت یک جا در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرد تا در پایان هر جلسه امکان تعریف و انجام تمرین فراهم باشد. این کار برای پاورپوینت ها نیز قابل انجام است.

۳- لطفا در انتخاب محل برگزاری دوره دقت بیشتری داشته باشید. هم از نظر دسترسی راحت تر (نزدیک به پایانه های مسافری، مترو، …) و هم از نظر نوع کلاس های برگزاری (وضعیت میز و صندلی و روشنایی و … )

۴- اینجانب مایل به شرکت در دوره های پیشرفته تر داده کاوی هستم.

۵-با توجه به تایم نسبتا نامناسب کلاس (۱۸ تا ۲۱) دوره های آنلاین توصیه می شود.

در مورد دوره های حضوری اگر زمان برگزاری از ساعت ۱۷ تا ۲۰ بود بهتر و مناسب تر بود.

در پایان از زحمات این مجموعه محترم و استاد گرامی کمال تشکر را دارم و موفقیت را برای مجموعه مُدام آرزومندم.

 • ضمن عرض تشکر از استاد محترم. کلاس عالی و مفید بود. استفاده کردیم. اگر تایم کلاس بالاتر بود حتما بهتر می شد. در ابتدای دوره یمک مفهوم نظری از پروژه های بازاریابی جهت ایجاد چارچوب ذهنی دانشجویان مفید می باشد. به طور مثال مفهومنظری در مورد رگرسیون و همبستگی. تفکیک دوره های مقدماتی و پیشرفته مفید واقع می شود. موفق باشید.
 • کلاس خوب بود فقط اگر به جای ۱۶ ساعت حداقل ۲۰ ساعت می بود بهتر بود چون در جلسه آخر مباحث مهم مطرح شد و اگر بیشتر روی آن ها تمرکز می شد بهتر بود.

نحوه بیان استاد ابوالمکارم خوب بود. فقط یک نکته اینکه موقعی که درس می دهند از روی لپ تاپ، ما هم باید گوش دهیم و تخته را ببینیم و هم روی لپ تاپ خودمان انجام دهیم. لذا سرعت انجام دادن روی تخته را پایین بیاورید بهتر است.

برای کلاس پیشرفته اگر تخفیف بگذارید بهتر است چون باعث می شود که ما شرکت کنیم و از کلاس استفاده کنیم.

 • با تشکر از برگزاری دوره- کلاس طبقه سوم خیلی مناسب نبود. جلسه آخر در طبقه دوم تشکیل شد و کلاس خوبی بود. مدت دوره کوتاه بود و حجم مطالب حتی در سطح ابتدایی زیاد، به نظر حداقل مدت کلاس ۲۰ ساعت باشد. استاد از لحاظ دانش فنی بسیار خوب بودند. بهتر است در جلسه اول دوره یا پیش از آن، کاربردهای اجرایی که نرم افزار به ما می دهد، به صورت شفاف تر انتقال داده شود.
 • با سلام. انتقال مفاهیم مناسب بود. زمان دوره کوتاه بود. هماهنگی مناسب نبود. راهکار رکورد جلسات با موبایل مناسب نیست و برای دوره نرم افزاری ضبط تصویری ضروری است. هزینه کلاس کمی بالاست. دوره پیشرفته با آفر تخفیفی برای همین افراد در نظر گرفته شود. دوره های آنلاین بسیار مناسب است.
 • نحوه بیان خوب بود و همچنین توجه استاد به شاگردان در فهم مطالب. زمان کلاس اصلا کافی نبود و احتیاج به جلسات (شاید یکی دو جلسه) بیشتر بود. مکان برگزاری کلاس مناسب و خوب بود. زمان برگزاری کلاس اگر زودتر بود بهتر بود.